Skip to content
Play Video

Sadece yelkencilere özel bir koy, rüzgarla dolu bir yaz

Yaz tatili denince akla hemen denizde yüzmek gelir. Yelkene aşık herkesin aklına ilk gelense denize açılmak olur. Doğanın bu iki güzelliğini bir arada sunan ve tatil eğlencesiyle yelken sporunu birleştiren Datça Yelken Kampı bu yaz da yelkencileri bekliyor.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen farklı yaşlardaki kampçılar ister yelkenle ilk kez tanışıyor olsun ister daha önce yelken eğitimi almış olsun, Datça Yelken Kampı’nda deniz ve rüzgarla dolu bir macera keşfediyor. Genç yelkencilerimiz bu kampta her şeyden önce kendilerini ve içlerindeki yelken tutkusunu keşfediyor. 

Öz disiplin ve planlama yeteneği kazanıyor, rakiplerine saygı duymayı öğreniyor. Eğer isterlerse yelkencilik eğitimine Ana Yelken’in İstanbul’daki okullarında da devam edebiliyor, profesyonel bir yelkenci oluyor. Yelken dışındaki tüm aktivitelerde de takım ruhunu ve sorumluluk bilincini geliştiriyor. Her günü dopdolu geçen yelkencilerimiz bir an bile sıkılmıyor; aksine heyecan ve eğlenceli dolu bir kamp geçiriyor.

Tüm yelkencilerimize kamp başında dağıtacağımız “Log Book” onlara kamp boyunca rehberlik ediyor, gelişimlerini takip etmelerini sağlıyor. Kamp sonunda da sertifikalarını yine bu kitapçığın içinde buluyorlar.

2022 Kamp Dönemlerimiz

1.Dönem: 19 Haziran – 29 Haziran (10 gün)
2.Dönem: 01 Temmuz – 08 Temmuz
3.Dönem: 11 Temmuz – 18 Temmuz
4.Dönem: 19 Temmuz – 29 Temmuz (10 gün)
5.Dönem: 31 Temmuz – 07 Ağustos
6.Dönem: 08 Ağustos – 15 Ağustos
7.Dönem: 17 Ağustos – 24 Ağustos
8.Dönem: 25 Ağustos – 01 Eylül
9.Dönem: 02 Eylül - 09 Eylül

Datça Yelken Kampı’nda verdiğimiz eğitimi benzersiz yapan üç önemli bileşen var: Eğitmenlerimiz, özel müfredatımız ve sadece bize ait eğitim parkurumuz.

Yelken sporuna tutkuyla bağlı olan, deniz ve rüzgarla yaşayan eğitmenlerimiz Ana Yelken’de yelkene sevdalı birçok gence bu sporu daha da sevdiriyor, yeni yelkenciler yetiştiriyor. Profesyonel yelken dünyasında deneyimleri ve başarılarıyla kendilerinden söz ettiren eğitmenlerimiz bu yıl da Datça Yelken Kampı’nda yeni yelkencilerle buluşmayı heyecanla bekliyor.

Ana Yelken ‘Türkiye Yelken Eğitim Programı’ ile ‘ISAF Connect to Sail’ müfredatını Ana Yelken eğitimcilerinin deneyimleri ile sporcularımıza entegre ediyoruz. Yelkeni, Uluslararası standartlarda sunduğumuz bu özel programla öğrenen sporcularımız iyi bir yelkenci oldular.

Datça Yelken Kampı’nı ayrıcalıklı yapan, sahip olduğu özel koy… Hem kamp alanının hem de eğitim parkurunun bulunduğu bu özel koyda deniz trafiği bulunmuyor. Tüm yelkencilerimiz kamp boyunca sadece denize, rüzgara ve yelkene odaklanıyor.

Hartley ailesinin en küçüğü H10, step in & sail away konseptinde, yelkencilik öğrenmek için mükemmel bir tekne. Rotomould olan H10, tek yelkene sahip. Ayrıca yüksek bumbası ve derin kokpitiyle oldukça ergonomik. Yelkeni ise hava koşullarına göre küçültülebiliyor, böylece yeni başlayanlara kolaylık sağlıyor.

Bu Rotomould derin kokpiti, ergonomik dizaynı, çekilebilir salması, kaldırılabilir dümeni ve küçültülerek her hava koşuluna uygun hale gelebilen yelkeniyle çocuklara, gençlere ve yetişkinlere mükemmel bir başlangıç sağlıyor. Ayrıca tecrübeli yelkencilere de keyifli bir seyir sunuyor.

Dünyadaki lider tekne üreticilerinden olan RS’in yeni tasarımı RS 16 Cat diğer katamaranlardan farklı olarak konforlu bir seyirle sürati birleştiriyor. Sıradışı bir yelken deneyimi sunuyor.

Denizin ve rüzgarın gücünü deneyimlemenin bir diğer yolu da rüzgar sörfü. Datça Yelken Kampı’nda en uygun malzemelerle ve Ana Yelken’in deneyimli eğitmenlerinin gözetiminde rüzgar sörfüne heyecanlı bir başlangıç yapılabilir.

Dopdolu Datça Programı

Her Seviyede Yelken Eğitimleri
Rüzgar Sörfü
Yüzme
Kano
Doğa Keşif Gezileri
Takım Olma ve Sorun Çözme Aktiviteleri
Takım Sporları

Kamp Çantasının Olmazsa Olmazları

Yelken/sörf likrası
Su matarası
Spor ayakkabı
Deniz ayakkabısı
Günlük giysiler
Spor giysileri
Şapka
Güneş kremi
Dudak koruyucu krem
Kişisel temizlik malzemeleri
Diş macunu ve fırçası
Deniz, banyo ve yüz havlusu
datca cocuk yelken kampi
datca yaz kampi
marmaris datca yelken okulu
datca cocuk yaz yelken kampi
ege cocuk yaz kampi
datca cocuk yelken kampi
marmaris cocuk yaz kampi
marmaris datca genc yelken kampi
yaz yelken kampi

Datça Yelken Kampı tüm detaylarıyla misafirlerinin konforu ve güvenliği düşünülerek tasarlandı.

İstanbul Havalimanı’ndan başlayan kamp yolculuğumuz Dalaman Havalimanı’ndaki karşılamayla devam ediyor ve ardından kampımıza ulaşıyoruz. Dönüşte de aynı rotada ilerliyoruz.

Kampımızın bulunduğu özel koy ve kompleks sadece kamp amaçlı kullanılıyor. Yelkencilerimiz 5-6 kişilik konforlu odalarda kalıyor. Kamp kompleksimiz doğa parkurları, tenis kortları, basketbol, futbol ve voleybol sahalarıyla birçok aktiviteye imkan sağlıyor.

Yelken kampımızdaki tüm öğünler hem lezzetli hem de besleyici. Kampımızın özel aşçısı hazırladığı yemeklerde, hijyen ve kalite standartlarına titizlikle dikkat ediyor.

Kamp kompleksi sıkı güvenlik önlemleriyle 7/24 korunuyor. Kampa giriş ve çıkışları gece gündüz kameralarla kontrol altında tutuluyor.

Tüm kampçılarımızı yaşayabilecekleri her türlü kazaya karşı sigortalıyoruz. Ayrıca deneyimli sağlık personelini kamp alanında 7/24 hazır bulunduruyoruz. Datça Devlet Hastanesi’ne de 10 dakika mesafedeyiz.

Datça Yelken Kampı 2022 Ücreti (7 gün)

21.000 TL (KDV hariç)

Datça Yelken Kampı 2022 Ücreti (10 gün)

27.000 TL (KDV hariç)

Peşin ve taksitli ödeme seçenekleri mevcuttur. Taksitli ödemeler yalnızca kredi kartı ile yapılabilir. Garanti  Bankası kredi kartlarıyla 4 eşit taksitte ödeme yapılabilir. Ayrıca tüm banka kartları ile tek çekimde ödeme yapılabilir. KDV oranı %18’dir

Anayelken Spor Eğitim ve Dış Ticaret Ltd. Şti.
Garanti Bankası Selamiçeşme Şubesi
Şube Kodu : 846  –  Hesap No : 6299258
IBAN No : TR 54 0006 2000 8460 0006 2992 58

Kardeşlere %5 indirim yapılır.

“Datça Yelken Kampı 2022” ibaresi ile “Kampçı İsmi” yazılmalıdır.