Skip to content
istanbul yelken klubu cocuk yelken egitimi
istanbul yelken klubu cocuk yelken kursu
istanbul anayelken cocuk ve genc yelken kursu
anadolu yakası yelken egitimi
anadlu yakasi cocuk ve genc yelken kursu
fenerbahce cocuk yelken kursu
fenerbahce genc yelken kursu
istanbul fenerbahce cocuk ve genc yelken okulu

Mavi özgürlüğe İstanbul’dan yelken aç!

Bir yanda Prens Adaları diğer tarafta tarihi yarımadanın olduğu benzersiz bir konumdan denize açılan yelkenciler İstanbul’un en özel deneyimini yaşıyor. Sporun ve eğlencenin tadını denizde çıkaranlar bir yandan da yelken tutkusuyla tanışıyor.

Kalamış’taki İstanbul Yelken Kulübü’nün ayrıcalıklı marinası denizcilik ruhunu yelkencilerimize daha ilk adımlarında hissettiriyor. Karada teorik eğitimle başlayan bu keşif yolculuğu, İstanbul’un maviliklerinde devam ediyor.

Öz disiplin kazandıran, rakiplerine ve kurallara saygıyı rüzgar altında öğreten yelken tutkusu aynı zamanda gençlerimizin eğitim bursları almasını da kolaylaştırıyor.

Yelkencilerimiz isterlerse kış programına da yine Kalamış’ta devam edebiliyor.

Tüm yelkencilerimize dağıtacağımız “Log Book” onlara dersler boyunca rehberlik ediyor, gelişimlerini takip etmelerini sağlıyor. Yaz programı bittiğinde de sertifikalarını yine bu kitapçığın içinde buluyorlar.

2022 İYK Yaz Okulu Dönemlerimiz

Dönem 1: 20 Haziran – 01 Temmuz (Dönem dolmuştur)
Dönem 2: 03 Temmuz – 22 Temmuz
Dönem 3: 25 Temmuz – 05 Ağustos
Dönem 4: 08 Ağustos – 19 Ağustos
Dönem 5: 22 Ağustos – 02 Eylül
Dönem 6: 05 Eylül – 09 Eylül
(6. Dönem Pekiştirme ve Kış Okulu Hazırlık)
2. Dönem Bayram tatili sebebiyle bir hafta arayla yapılacaktır. (08 Temmuz - 15 Temmuz Bayram tatili)
(03 Temmuz -07 Temmuz) (18 Temmuz - 22 Temmuz)

Yelken sporuna tutkuyla bağlı olan, deniz ve rüzgarla yaşayan eğitmenlerimiz Ana Yelken’de yelkene sevdalı birçok gence bu sporu daha da sevdiriyor, yeni yelkenciler yetiştiriyor. Profesyonel yelken dünyasında deneyimleri ve başarılarıyla kendilerinden söz ettiren eğitmenlerimiz bu yıl da İYK Yelken Okulu’nda yeni yelkencilerle buluşmayı heyecanla bekliyor.

Ana Yelken ‘Türkiye Yelken Eğitim Programı’ ile ‘ISAF Connect to Sail’ müfredatını Ana Yelken eğitimcilerinin deneyimleri ile sporcularımıza entegre ediyoruz. Yelkeni, Uluslararası standartlarda sunduğumuz bu özel programla öğrenen sporcularımız iyi bir yelkenci oldular.

Tek kişilik olan bu tekneler dünyadaki en yaygın yelkenlidir ve çocuklara denizde özgüven kazandırır. Hızlanmayı engellemek için küt olarak tasarlanan Optimist en sert havalara dayanabilir ve kolay kolay devrilmediği için oldukça güvenlidir. Tek yelkeni olduğu için de denizi, rüzgarı, tekneyi ve yelkeni bir arada keşfetmek için mükemmel bir başlangıç teknesidir. Bu yüzden de 110 ülkede 150 binden fazla sporcunun tercihidir.

Bu Rotomould derin kokpiti, ergonomik dizayni, çekilebilir salması, kaldırılabilir dümeni ve küçültülerek her hava koşuluna uygun hale gelebilen yelkeniyle çocuklara, gençlere ve yetişkinlere mükemmel bir başlangıç sağlıyor. Ayrıca tecrübeli yelkencilere de keyifli bir seyir sunuyor.

Program

Derslerimiz 2 hafta boyunca haftaiçi 09.00-16.00 saatleri arasında yapılıyor.
09.00: Kulüpte buluşma
09.30-10.00: Denize çıkış için hazırlık*
10.30-12.00: Deniz çalışması
12.00-13.00: Öğle yemeği
14.00-15.30: Deniz çalışması
15.30-15.45: Teknelerin toplanması
16.00 : Kulüpten ayrılma

* Yukarıda belirtilen program kursun ikinci gününden itibaren uygulanır. Eğitimin başladığı ilk gün, karada teorik eğitim ve simulatör çalışması yapıyoruz. Havanın denize çıkmaya uygun olmadığı zamanlarda eğitici, sosyal içerikli aktiviteler ve kondüsyon çalışmaları yapıyoruz.

Spor Çantasının Olmazsa Olmazları

Yelken/sörf likrası (likralı t-shirt)
Kişisel can yeleği (Yelkenci tarafından karşılanır)
Deniz ayakkabısı
Şapka
Kask(zorunlu değil)
Deniz şortu
Su matarası
Güneş kremi
Güneş gözlüğü
Havlu
Tişört
Yedek iç çamaşırı ve yedek giysiler

İstanbul Yelken Kulübü’nün Kalamış tesislerine İYK Yelken Okulu servisleriyle ulaşım sağlanacak. Servis hizmeti TSF Turizm tarafından karşılanıyor. Servislerimizden yararlanmak isteyen yelkencilerimiz ayrıntılı bilgi için Fikret Demirkaya’yı 0 555 226 50 20 no’lu telefondan arayabilirler.

Program boyunca hem besleyici hem de lezzeti yemekler yelkencilerimizin yorgunluğunu alacak, onlara enerji verecek. Elbette yelkencilerimizin sağlığı ve güvenliği her şeyden önce geliyor. Yelken Okulu tesisimiz içinde bulunan sağlık ünitesinde eğitimler sırasında görevli bir doktor hazır bekleyecek. Ayrıca yelkencilerimiz her türlü kazaya karşı sigorta ile korunacak.

İYK Yaz Okulu 2022 Ücreti
 5.500 TL (KDV dahil)

*İkinci bir döneme katılmak isteyen kursiyerler katılacakları yeni dönem için %15 indirimden faydalanabilirler.

Peşin ve taksitli ödeme seçenekleri mevcuttur. Peşin ödemeler banka havalesi ile yapılabilir. Taksitli ödemeler yalnızca kredi kartı ile yapılabilir. Garanti kredi kartlarıyla 4 eşit taksitte ödeme yapılabilir. Ayrıca kredi kartıyla tek çekim olarak ödeme de yapabilirsin.

İstanbul Yelken Turizm Organizasyon ve Tic. A.Ş.
TEB 

IBAN No : TR 20 0003 2000 0000 0044 6372 15

İYK üyelerinin çocuklarına ve kardeşlerine %10 indirim uygulanır.

“İYK 2022 Yaz Okulu Ücreti” ibaresi ve “Kursiyer ismi” yazılmalıdır