Skip to content
anayelken yelken kampi yaz yeklen okulu cocuk yelken kampi
anayelken genc kampi yaz cocuk kampi yelken egitimi yazlık kampları
anayelken cocuklar icin yaz kampi yelken egitimi datca yaz kampı
anayelken erkek çoçuklara yaz kampı kız çoçuklar için yaz kampı
istanbul yelken okulu, istanbul yelken kampi
anayelken yesilyurt yelken kampi

Avrupa Yakası tam yeri, bu yaz keşfin tam zamanı!

Dersler bittiğinde ve yaz tatili başladığında İstanbul’un Avrupa Yakası yelken meraklılarını bekler. Özgürlüğün, yelkenin ve rüzgarın tadını almak isteyenler Yeşilyurt Yelken Okulu’nda buluşur.

Avrupa Yakası’nın tek yelken tesisi olan Yeşilyurt Spor Kulübü’ndeki Yeşilyurt Yelken Okulu yelkencileri, İstanbul’u bir de denizin içinden keşfediyor. Hem teorik hem de pratik eğitimin iç içe geçtiği bu özel yaz programı sayesinde yelken tutkusu yeni nesillerin merakıyla birleşiyor.

Tüm yelkencilerimize dağıtacağımız “Log Book” onlara dersler boyunca rehberlik ediyor, gelişimlerini takip etmelerini sağlıyor. Yaz programı bittiğinde de sertifikalarını yine bu kitapçığın içinde buluyorlar.

Yelken disiplini kazanan ve takım çalışmasını benimseyen yelkencilerimiz isterlerse yine Yeşilyurt Spor Kulübü’ndeki kış programlarıyla yelkene devam ediyor.

2021 Kamp Dönemlerimiz

Dönem 1: 21 Haziran – 02 Temmuz
Dönem 2: 05 Temmuz – 16 Temmuz
Dönem 3: 26 Temmuz – 06 Ağustos (Ara Tatil)
Dönem 4: 09 Ağustos – 20 Ağustos
Dönem 5: 23 Ağustos – 03 Eylül

Yelken sporuna tutkuyla bağlı olan, deniz ve rüzgarla yaşayan eğitmenlerimiz Ana Yelken’de yelkene sevdalı birçok gence bu sporu daha da sevdiriyor, yeni yelkenciler yetiştiriyor. Profesyonel yelken dünyasında deneyimleri ve başarılarıyla kendilerinden söz ettiren eğitmenlerimiz bu yıl da Yeşilyurt Yelken Okulu’nda yeni yelkencilerle buluşmayı heyecanla bekliyor.

Ana Yelken ‘Türkiye Yelken Eğitim Programı’ ile ‘ISAF Connect to Sail’ müfredatını Ana Yelken eğitimcilerinin deneyimleri ile sporcularımıza entegre ediyoruz. Yelkeni, Uluslararası standartlarda sunduğumuz bu özel programla öğrenen sporcularımız iyi bir yelkenci oldular.

Tek kişilik olan bu tekneler dünyadaki en yaygın yelkenlidir ve çocuklara denizde özgüven kazandırır. Hızlanmayı engellemek için küt olarak tasarlanan Optimist en sert havalara dayanabilir ve kolay kolay devrilmediği için oldukça güvenlidir. Tek yelkeni olduğu için de denizi, rüzgarı, tekneyi ve yelkeni bir arada keşfetmek için mükemmel bir başlangıç teknesidir. Bu yüzden de 110 ülkede 150 binden fazla sporcunun tercihidir.

Tek kişilik, hızlı ve performansı yüksek olan Laser sınıfı tekneler, genellikle optimistten sonra genç yelkenciler tarafından tercih ediliyor. 1969’dan bu yana 200 bin adetten fazla üretilen Laser tekneler Avrupa ve dünya şampiyonaları ile olimpiyatlarda yarışıyor.

Program

Derslerimiz 2 hafta boyunca Pazartesi ve Cuma günleri
09.00-16.00 arasında yapılıyor.
10.00: Kulüpte buluşma
10.00-10.45: Teknelerin hazırlanması
10.45-12.00: Deniz çalışması
12.00-13.00: Öğle yemeği
13.00-15.15: Deniz çalışması
15.30-16.00: Teknelerin toplanması

Spor Çantasının Olmazsa Olmazları

Yelken/sörf likrası
Kişisel can yeleği (Yelkenci tarafından karşılanır)
Kask
Deniz ayakkabısı
Deniz şortu
Şapka
Güneş gözlüğü
Güneş kremi
Havlu
Tişört
Yedek iç çamaşırı ve yedek giysiler
istanbul yelken okulu

Yeşilyurt Yelken Okulu’na özel servislerle ulaşım sağlanacak. Servislerimizden yararlanmak isteyen yelkencilerimiz ekibimizden detaylı bilgi alabilir. Program boyunca hem besleyici hem de lezzeti yemekler yelkencilerimizin yorgunluğunu alacak, onlara enerji verecek.

Elbette yelkencilerimizin sağlığı ve güvenliği her şeyden önce geliyor. Yelken Okulu tesisimiz içinde bulunan sağlık ünitesinde eğitimler sırasında görevli bir doktor hazır bekleyecek. Ayrıca yelkencilerimiz her türlü kazaya karşı sigorta ile korunacak.

YSK Yaz Okulu 2021 Ücreti
2.500 TL + KDV

Peşin veya banka havalesi ödeme seçenekleri mevcuttur. KDV oranı %18’dir.

Anayelken Organizasyon ve Dış Ticaret Ltd. Şti.
Garanti Bankası Selamiçeşme Şubesi
Şube Kodu : 846  –  Hesap No : 6299165
IBAN No : TR 43 0006 2000 8460 0006 2991 65

YSK üyelerinin çocuklarına ve kardeşlerine %10 indirim uygulanır.

“YSK 2021 Yaz Okulu Ücreti” ibaresi ve “Kursiyer ismi” yazılmalıdır.