Skip to content
Play Video

Gücümüz rüzgardan, ilhamımız denizden

Denizdeyken ve rüzgarın gücüyle hızlanırken aklımızdan geçenleri kelimelere dökmek çok zor. Deneyimlediğimiz hisleri ancak başkalarının da yaşamasını sağlayarak anlatabilirdik. Biz de bu tutkuyu paylaşmak ve yelken sporunu yeni nesillere de öğretmek için bir araya geldik.

Yelkeni sadece spor olarak görmeyen, hayatının her gününü yelken tutkusuyla yaşayan, kariyerlerinde yurt içinde de yurt dışında da antrenörlük ve direktörlük deneyimleri olan eğitmenlerimizle 2011’de Ana Yelken’i kurduk. 

Bu özel deneyimiher yaştan insanın mutlaka yaşamasını istedik ve temel eğitimlerden ileri düzeylere farklı seviyelerde yelken eğitimleri vermeye başladık. Türkiye’nin ilk yelken kulübü olan İstanbul Yelken Kulübü’nün de tüm çocuk yelken eğitimlerini ve kamplarını üstlendik.

Sözlerle anlatılamayan tutkumuzu deniz ve rüzgar yoluyla paylaşıyoruz. Yelken kampı ve okullarımızda her gün daha çok kişiye bu özel sporu deneyimli eğitmenlerimizle öğretiyoruz.

Yönetim Ekibimiz

DSC00107-(1)

TOLGA RANGAVİS

Kurucu

1990’da İYK Yelken Okulu’nda yelkene başlayan Tolga Rangavis, aynı zamanda Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü Yelken Branşı mezunu. 1993’ten itibaren Dünya, Avrupa ve Balkan Şampiyonaları ile Akdeniz Oyunları’nda milli başarılara imza attı ve 1997’de de 470 sınıfında Türkiye şampiyonu oldu. Alman Yelken Federasyonu baş antrenörü Dr. Malte Philipp’den eğitimler aldı ve 2000-2008 arasında Olimpik Milli Takımımızın antrenörlüğünü yaptı. 2008 Pekin Olimpiyatları’nda da bu takımın başındaydı. İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü yüksek lisans derecesine sahip Tolga Rangavis, 2008-2010 arasında İYK Yelken Okulu direktörlüğünü de yaptı. Tüm bu deneyimlerini hayallerini gerçekleştirmek için bir araya getirdi ve 2011′de kendisiyle aynı tutkuyu paylaşan eğitmenlerle birlikte Ana Yelken’i kurdu. 2013 yılında Sydney, Avustralya’da yapılan Uluslararası Kampçılık Kongresi öncesinde “ICDC – International Camp Director Course” kursunu başarıyla tamamlayarak “Uluslararası Kamp Direktörü” ünvanını aldı.

DSC00117

DUYGU COŞKUNER

İYK ve Datça Yelken Kampı Direktörü

Yelkene 1998’de Mersin’de başlayan Duygu Coşkuner, 8 yıl boyunca Optimist ve Laser sınıflarında yelken açtı. Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğretmenlik Bölümü’nden 2012 yılında mezun oldu. 2008-2018 arasında Optimist ve Laser sınıflarının A/B/C Takımı seviyelerinde antrenörlük yaptı. 2018’de Ana Yelken ekibine katıldı ve Datça Kamp Direktörlüğü’nü üstlendi.

Yetkinlikleri: D5 Eğitmenlik · 2. Kademe Antrenörlük · World Sailing Level 3

Ana Yelken'in Üye Olduğu Kuruluşlar